Mnogi vozači imaju naviku da ostave automobil u brzini, odnosno prebace menjač u prvu brzinu i pritisnu pedalu kvačila i kočnice dok stoje na semaforu ili u nekoj drugoj prilici. Međutim, to ne biste smeli da radite jer bi to moglo da vam oštetiti kvačilo.

Naime, opruga u kvačilu nije dizajnirana da bi dugo trpela takvu silu i mogla bi da se potroši mnogo pre, odnosno mogla bi da pukne. U svakoj prilici kada stanete izbacite menjač iz brzine i stisnite kočnicu, tako ćete najbolje sačuvati kvačilo, piše Revija HAK.
Druga česta navika je držanje ruke na menjaču. Ergonomski je on na najboljem mestu i mnogima je najdraže da odmaraju desnu ruku na menjaču u vožnji. To, takođe, nije dobro jer tako viljuška menjača dodatno pritiska zupčani spoj. Navedena sila može da ošteti menjač pa izbegavajte tu naviku.
Izvor: Revija HAK